X
تبلیغات
رایتل

تکنولوژی و فناوری های جدید
بیائید تا همه چیز در مورد تکنولوژی و فناوری های جدید جهان را بدانیم 
آخرین مطالب

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

یک مرد ژاپنی بنام جنایی یاناگیساوای که کوچکترین هلیکوپتر جهان را ساخته است، به یادبود لئوناردو داوینچی که برای اولین بار ایده هلیکوپتر را مطرح کرد، در زادگاه او با این هلیکوپتر پرواز خواهد کرد.
به گزارش آسوشیتدپرس جنایی یاناگیساوای 75 ساله گفت پرواز نمایشی با این هلیکوپتر یک‌‌نفره روز 25 مه (5 خرداد) در شهر وینچی در نزدیک فلورانس انجام خواهد شد. یانگایساوا هلیکوپتر GEN H-4 را که از پروانه، صندلی، زیرپایی، و میله دستی تشکیل می‌شود، در اواخر دهه 1990 ساخت.

به گفته موزه ملی علوم و تکنولوژی ایتالیا، لئونادردو داوینچی، نابغه دوران رنسانس در دهه 1480 یک "پیچ هوایی" aerial screw طراحی کرد که تصور می‌شود اولین ترسیم از یک ماشین دارای قدرت پرواز عمودی باشد. یاناگیساوا می‌گوید که شهردار شهر وینچی، داریو پارینی به او اجازه پرواز این هلیکوپتر را داده است. او گفت: "به نظر می‌رسد که مردم ایتالیا از کار من برای تحقق‌بخشیدن به ایده داوینچی در زادگاهش استقبال کنند."

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گرچه این هلیکوپتر 75 کیلوگرمی تنها تا ارتفاع 150 متری می‌تواند از زمین بلند شود، یاناگیساوا گفت که او در طول سه نمایش 10 دقیقه‌ایش تنها تا ارتفاع 5 متری از زمین بلند خواهد شد، "تا حضار بتوانند من را ببینند و از پرواز لذت ببرند." سخنگوی رکوردهای جهانی گینس به رسمیت شناختن هلیکوپتر یاناگیساوا را به عنوان کوچکترین هلیکوپتر جهان از لحاظ وزن و طول 4 متری پروانه آن تایید کرده است. یاناگیساوا پنج تا از این هلیکوپترها را در ژاپن و دوتا از آنها را در آمریکا برای استفاده تفریحی فروخته است. قیمت این هلیکوپترها حدود 6 میلیون ین (57140 دلار ) است.
 

[ پنج‌شنبه 24 اردیبهشت‌ماه سال 1388 ] [ 08:14 ب.ظ ] [ ابتهاج عبیدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 642709